PRODUCENT ORTEZ

email: sanus@sanus.pl
tel. + 48 601 084 424

62-080 Tarnowo Podgórne,
ul. Poznańska 104, POLAND

O nas

Jesteśmy polską firmą działającą na rynku już od 1992 roku. To wtedy zaczęliśmy produkować, jako pierwsi w Polsce, ortezy stawów znane jako „Łuska Adama”. Od tego czasu zaopatrujemy wszystkie większe Kliniki zajmujące się chirurgią kolana, jak również oddziały ortopedyczne w całej Polsce.

 

Produkty naszej marki   można nabyć w wielu punktach sprzedaży  sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego na terenie całego kraju. Eksportujemy również ortezy do państw europejskich oraz Stanów Zjednoczonych.

 

Firma Sanus  posiada certyfikat potwierdzający wdrożenie i zarządzanie systemem jakości  ISO 9001:2008 w zakresie projektowania, produkcji oraz dystrybucji artykułów ortopedycznych nadany przez Jednostkę Certyfikacyjną TÜV CERT

 

Produkty Sanus są sygnowane znakiem jakości CE i zostały zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Są chronione patentami i prawem ochronnym Urzędu Patentowego.
są łuskami ochronnymi do zabezpieczania uszkodzonych kości, stawów i ścięgien mięśni, zwłaszcza kończyn dolnych, górnych i obręczy barkowej przed skutkami niepożądanego ruchu i wtórnych urazów. Są stosowane po zabiegach operacyjnych w obrębie stawów. Mogą być stosowane do natychmiastowego unieruchomienia kontuzjowanych kończyn, przy udzielaniu pierwszej pomocy medycznej np. przez lekarzy sportowych. Ortezy wykończone są materiałem pokrytym apreturą Sanitized®, zapobiegającą rozwojowi bakterii i grzybów, oraz chroniącą przed zarazkami i nieprzyjemnym zapachem. Zastępują opatrunek gipsowy w ortopedii, rehabilitacji, neurologii.

 

Zalety produktów sygnowanych znakiem :
– lekkie,
– można je łatwo utrzymać w czystości,
– łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu,
– utrzymują prawidłowe ukrwienie i ucieplenie kończyny,
– szyny metalowe zapewniają wystarczającą sztywność wymaganą do pełnego unieruchomienia,
– zastosowane kąty ugięcia są odpowiednie do wymagań stawianych aparatom unieruchamiającym stawy.

 

Sprzęt należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza medycyny lub magistra rehabilitacji.

Polski  English  Deutsch  italy_small

 

PARTNERZY
tekst alternatywny